Son Dakika
10 Aralık 2016 Cumartesi

80’li Yılların Modası Takım Elbise Yine Sahnede

12 Kasım 2013 Salı, 17:59
80-li-yillarin-modasi-takim-elbise-yine-sahnede

Yaklaşık yirmi dört sene öncesinin modası olan takım elbiseler bu sezonunda modası olacağa benziyor. Uzun ispanyol kesim paçaları hatırlıyorsanız o zamanlar özellikle boyu uzun olan kadınlar giydiğinde çok yakışırdı, belin yukarısına kadar çekilen pantolon ve farklı birçok renklerle oldukça şık görüntüler ortaya çıkarılabiliyordu.

 

Şimdiki sezona gelirsek eski tasarımlara nazaran daha maskulen bir tarz yaratılmaya çalışıldı. Takım elbise olarak iyi bir kombin yapmak, hele ki 80’li yılların elbiseleri olunca kombine etmekte bi hayli zor oluyor.

 

Bu tarza şuan verilen isim ise Power Suit, ama bu sezona göre yeniden yorumnalarak farklı bir tarz ortaya çıkarılmaya çalışıldı. Sonbahar-Kış sezonuna göre maskulan ve feminen bir tarz yaratılmaya çalışıldı ve sezona uygun bir trend oluşturuldu. Artık eskisi gibi ceketler yok, smokin tarzı ceketlerin yerini kruvaze ceket aldı. Bu şekilde farklı kombinler üretmek daha kolay olacak.

 

Pantol modellerinde ise daha çok ya bol pastolonlar ya da ispanyol paça modeller dikkatleri çekecek. Bu sezon moda olacak diğer bir pantolon modeli ise çoğu kadının bildiğii bileklerin üzerinde biten kısa paça pantolar trend olacak.
takim-elbise-modasi-devam-ediyor

 

 

Renkler

 

Bu sezon moda olacak elbiselerde renk ve desen konusuna gelecek olursak. Bu sezon renklerin başını siyah çekiyor. Gizleme özelliğinden dolayı çok tercih edilecek. Bunun dışında daha dört renk kullanılacak. Kobalt mavi sezonda yine çok kullanılacak bir renk olacak, gri, kırmızı ve lacivert ile güzel kombinler yapılabilecek.

 

Desenler

 

Bu sezon en çok kullanılacak deseni ise, kuşkusuz piyedepul olacak. Yine geçen yılın birden çıkış yapan trendi ise ekose olacak. Çizgili, kareli ile retro desenler oldukça fazla kullanılacak desenlerden olacak.80-li-yillarin-modasi-takim-elbise-yine-sahnede

 

 

Takım Elbisenize Göre Stil Yaratın

 

  • Üzerinize giydiğiniz ceket ile pantolonun aynı renk olması gerekmiyor. Daha farklı bir kombin ortaya çıkarmak istiyorsanız, giydiğiniz pantolonunuzun içinde yer alan bir renk seçerek daha güzel bir ceket seçebilirsiniz ve kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Veya bunun tam tersini yaparak farklılıklar yaratabilirsiniz.

 

  • Sezonun trendini giyerken erkeksi görüntüden kurtulmak istiyorsunuz, bunu şu şekilde yapabilirsiniz. Takım elbisenizde kullanacağınız dantel, fular ve şifon gömlekler kullanabilir ve daha güzel bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

 

  • Takım elbisesi giysem bile çok sade olmasından sıkılırım diyorsanız, biraz hareket katmak için statement kolyeler sayesinde ufak hareketlenmeler katabilirsiniz. Ayrıca parlak ve renkli topuklu ayakkabı giyerek daha güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*